АТ «Трест Житлобуд-1» - велика українська будівельна організація, запросила студентів архітектурного факультету ХНУМГ ім. О.М.Бекетова взяти участь в конкурсі «Житловий комплекс по вул. Єлизаветинська».

3

Про конкурс:

АТ «Трест Житлобуд-1» - велика українська будівельна організація, запросила студентів архітектурного факультету ХНУМГ ім. О.М.Бекетова взяти участь в конкурсі «Житловий комплекс по вул. Єлизаветинська».

 

Метою конкурсу було запропонувати концепцію розміщення житлових будинків, майданчиків відпочинку, автостоянок в єдиний архітектурний ансамбль.

Площа ділянки 5,95 га. Житловий комплекс повинен відповідати комфортності, сучасним тенденціям проектування і будівництва житла на 40-60 тис. кв. метрів загальної площі. Будівлі повинні бути цегляними до 9-16 поверхів з 1/2/3-х кімнатними квартирами, площею не біліше 90 м2.

В обов'язковий склад проекту повинна входити наступна документація:

  • генплан;
  • плани  типових поверхів;
  • зовнішній вид (2-3 візуалізації);
  • основні ТЕП;
  • короткий опис концепції.

Критерії оцінки:

  • реалістичність запропонованих архітектурних рішень;
  • створення комфортного середовища і якісного простору для життя;
  • економічність даної пропозиції;

Термін конкурсу: з 10. 02 по 13. 03. 2017 року.

У назначений термін у АТ «Трест Жилстрой-1» було представлено три концепції студентів 5 курсу групи МА 2016-1 АБіС кафедри АБіСДАС.

Запропонований комплекс розташовується в районі Левада. Територія відноситься до центральної частини міста, примикає до вулиць Заливна з півночі і Єлизаветинська зі сходу. Безпосередня піша доступність до станції метро Гагаріна і ж/д станції Левада, а також до центрального автовокзалу.

Проект під назвою мікрорайон «Левадівський» запропонували студенти Губіна Марія, Лінкевич Єва, Цибулька Ілля. Житловий фонд складається з 5-ти різних секцій з поверховістю від 9 до 16, житловий фонд становить 51 тис. м2 (Рис.1; 2) Будинки організують внутрішні двори. Проектом пропонується запроектувати пішохідний бульвар через весь мікрорайон, який не перетинається з рухом машин. На нього нанизуються дозвільні площадки (дитячі, спортивні, тихого  відпочинку). Бульвар відкривають два з'єднаних будинки-пілони, далі прохід йде через арки-вставки між секційними будинками і замикається архітектурною домінантою - 16-ти поверховим будинком з торгівельною функцією і сквером з штучно насипаними зеленими пагорбами. Дахи будинків експлуатуються. Так само, простір між переходами-вставками може використовуватися як місця збору для мешканців будинку на нижніх поверхах, і на верхніх - як приватні літні площі - балкони. Організована вело доріжка.

 

1

Рис.1. Архітектурно-планувальна і просторова концепція мікрорайону.

Образ об’ємів досить лаконічний і стриманий, але при цьому створює відчуття затишку. Як перспектива розвитку мікрорайону - можна використовувати перші поверхи під суспільну функцію. Концепцією запропоновано підземні паркінги. Житловий фонд складає 50,11 тис. м2 при площі забудови – 6 525 м2.

2

Рис.2. Архітектурно-просторова концепція м-ну. Перспектива з «пташиного» польоту.

Також, групою був розроблений варіант, при якому щільність забудови вища. Житловий фонд складає 71 тис. м2.

Концепція під назвою «Смарагд» була запропонована Донченко Іриною і Тищенко Валерією (Рис.3; 4; 5). Загальна просторова ідея  - це центральний зелений бульвар між житловими групами, дуже пластичний, який з’єднує захід і схід мікрорайону і об’єднує всю соціальну його структуру. З півночі студенти розташували 14-ти і 16-ти поверхові будинки, щоб захистити мікрорайон він превалюючих вітрів. А з південної сторони вони пропонують розташувати 9-ти і 12-ти поверхові секційні будинки для більшого сонячного освітлення усього мікрорайону. Під’їзди до будинків виконані так, щоб вони не перетинали пішохідний бульвар з дитячими майданчиками і майданчиками тихого відпочинку. 

3

Рис.3. Генплан м-на «Смарагд».

4

Рис.4. Внутрішні простори житлових груп.

5

Рис.5. Внутрішні простори житлових груп.

Об’ємна пластика будівель посилена балконами, лоджіями, які мають різні кольорові забарвлення. Торгівельна функція примикає до зеленого бульвару і розосереджена по мікрорайону.

Третя концепція під назвою «Мікрорайон по вул. Єлизаветинська» запропонована Герасименко Єлизаветою, Кесаревою Алісою і Чепурною Євгенією і направлена з одного боку, на максимальне збільшення внутрішнього «зеленого» простору всього мікрорайону, з іншого – зменшення транспортних пересувань по ньому (Рис.6; 7). Цю ідею автори реалізують  за рахунок меридіонального розташування секційних житлових будинків. Це дало можливість максимально розширити внутрішній простір мікрорайону. Проїзди до будинкових під’їздів заплановані з трьох напрямків: з вул. Єлизаветинської, з заходу і з сходу. Весь мікрорайон потопає у зелені. Дахи використовуються мешканцями. Загальна житлова площа – 59,500 м2 при площі забудови – 8324 м2. Площа озеленення складає – 35385, 6 м2. 

 

6

Рис.6. Схема Генплану.

7

Рис.7. Внутрішнє середовище мікрорайону. «Зелений» бульвар.


Ми у соцмережах

instagram facebook youtobe Wiki

 

Головні сторінки

головний сайт універу

головний сайт факультету

саЙТ ОАП

МБ

ІтДАс

рраО

ДІ

д3д

 

 

Інформаційна панель 

Експертна група

Анкетування

1.6.ДБН

партнери

1.7.Реквезити

Додаткова освіта

ПК

вирт

пд

На сайті 119 гостей та 0 користувачів