4 АБИС ДАС цвет

КАФЕДРА АРХІТЕКТУРИ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ТА ДИЗАЙНУ АРХІТЕКТУРНУ СЕРЕДОВИЩА запрошує АБІТУРІЄНТІВ і БАКАЛАВРІВ на навчання

5 ПРИЧИН - ЧОМУ ВАРТО ВЧИТИСЯ У НАС НА КАФЕДРІ 

 

 

1.Традіціі та інновації

Традиції і інновації АБіСДАС

Наш університет є одним з найстаріших університетів України!

Перший архітектурний факультет Харкова був утворений на базі нашого університету, який на той час носив назву Харківський інститут інженерів комунального будівництва.

Історія кафедри бере свій початок з 1934 року. З перших же днів в інституті зібрався колектив архітекторів професіоналів, імена яких представляли гордість вітчизняної архітектури і містобудування. Це видатний зодчий, академік архітектури, професор А.Н. Бекетов, член-кореспондент Академії архітектури УРСР В.І. Пушкарьов, один з основоположників українського модерну К.М. Жуков, знавець класичної архітектури професор Ф.А. Черноморченко, один з яскравих представників архітектури конструктивізму професор Я.А. Штейнберг, архітектор-практик A.B. Лінецький, видатний майстер модерну проф. A.M. Гінзбург. Містобудівній мистецтва на кафедрі вчили найбільші урбаністи України - автор генерального плану Харкова професор, почесний член Королівського інституту британських архітекторів А.Л. Ейнгорн, автор генерального плану Києва П. Хаустов.

Продовжуючи традиції видатних архітекторів кафедра пропонує Вам дві освітні програми архітектурної спеціальності в магістратурі:

- архітектура будівель і споруд;

- дизайн архітектурного середовища.

У першій з них поєдналися всі історичні традиції архітектурної освіти, весь накопичений досвід найдавнішою з професій зодчого. Дизайн архітектурного середовища є міждисциплінарною галуззю, уособлює всю новизну розвитку архітектурної теорії і застосовує інноваційні методи проєктування.

 2.Можливості інтеграції в європейську освіту

Интеграция

Кафедра бере активну участь в Болонському процесі. Завдяки впровадженню трирівневого вищої освіти, заснованого на поділі бакалаврату, магістратури та аспірантури, а також Європейської системи переказу та накопичення кредитів (ECTS), як наші студенти, так і іноземні студенти, які навчаються в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова, повністю мобільні і можуть без проблем продовжити свою освіту в іншій країні Європейського союзу.

В рамках програми Erasmus кафедра здійснює обміни студентами з архітектурними вузами Естонії та Словенії.

На кафедрі для магістрів працює програма Подвійного диплома з Люблінської політехнікою (Польща, Люблін). Один рік навчання в Польщі та 1 рік навчання у нас на кафедрі гарантує Вам отримання двох дипломів.

Диплом архітектора, отриманий після закінчення нашого університету, є дипломом міжнародного зразка і визнається не тільки в Європі, але і в світі.

 3.Можливості зайнятися наукою

Наука

Кафедра архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища веде навчальний процес на трьох рівнях вищої освіти. Закінчивши магістратуру, ви маєте можливість зайнятися науковою діяльністю в галузі архітектури та вчинити як на бюджетній, так і на платній основі в аспірантуру.

Для захистів кандидатських дисертацій на базі кафедри та факультету працює Спеціалізована вчена рада.

Захист в Спеціалізованому раді дає можливість Вам одержати вчений ступінь доктора філософії в галузі архітектури, що підвищує Ваші можливості працевлаштування як в проектні організації та науково-дослідні інститути, так і до вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн.

 4.Високий рівень освіти

образование

Високий рівень освіти досягається відповідністю науково-педагогічного складу кафедри ліцензійним умовам Міністерства освіти України. На кафедрі працють викладачи високого рівння,а також архітектори - практики.

Отримання теоретичних знань поєднується з фундаментальними практичними заняттями. База практик кафедри охоплює всі великі проектні і будівельні компанії Харкова. Ознайомча практика студентів проходить в Одесі, Києві, Львові, а також пропонуються на вибір практики в Італії і Греції в літній період.

Викладачі кафедри ведуть паралельно практичну діяльність в області архітектурно-містобудівної та дизайнерського проектування. Викладачі кафедри і студенти беруть участь також в реальному конкурсному проєктуванні.

 5.Доступние ціни навчання, комфорт навчання і проживання

финансовая доступность

Університет здійснює навчальну діяльність як на бюджетній, так і на контрактній основі. Для контрактного навчання пропонуються доступні ціни в порівнянні з іншими містами і вузами України. Студенти з інших міст забезпечуються гуртожитком: студентське містечко Університету (знаходиться поруч зі станцією метро) і два гуртожитки, розташовані на території житлово-комунального коледжу. Комфортні умови перебування в гуртожитках забезпечує наявність просторих житлових кімнат на 2-3 людини, обладнаних бібліотек, спортивних залів, кімнат для занять з доступом до мережі Інтернет.

Для забезпечення навчального процесу та творчої роботи студентів і викладачів функціонує комплекс архітектурно-художніх майстерень ARHOUSE, який розташований в лісопарку. На різних поверхах корпусу розміщені: лабораторія комп'ютерного моделювання (зі спеціалізованим обладнанням і програмним забезпеченням), майстерня малюнка і живопису, скульптурна майстерня, лабораторія архітектурного моделювання, виставковий зал, конференцзал, студентське архітектурно-проєктне бюро, ландшафтно-архітектурна майстерня.

2.jpg   А3.jpg

 А4

 Сертифікати ЗНО, необхідні для вступу:

• українська мова та література;

• математика.

Творчий іспит (малюнок).

 ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ

 

АРХІТЕКТУРА. ВСТУП  В ПРОФЕСІЮ

АРХІТЕКТОР

Загальна характеристика

(Опис професії)

Архітектор виконує великий комплекс архітектурно-художніх, містобудівних, дизайнерських та інших робіт. Об'єктом діяльності є архітектурне проєктування: будівель і споруд, внутрішнього середовища будівель і споруд, архітектурного середовища міст, містобудівних і ландшафтних об'єктів та системи їх комплексного обладнання і благоустрою.

 

 

 

 

 

Професійні знання

Кваліфікований архітектор повинен знати:

 • креслення, образотворче мистецтво;
 • нормативні вимоги будівництва і розробки;
 • основи архітектури і проєктування;
 • методи проєктування та проведення техніко-економічних розрахунків;
 • технічні, художні, екологічні та інші вимоги для проєктованих об'єктів;
 • види і властивості будівельних матеріалів і конструкцій;
 • вимоги охорони навколишнього середовища;
 • стандарти і технічні умови розробки та оформлення проєктно-кошторисної документації;
 • технології будівництва та експлуатації об'єктів.

 

 

 

Професійні вміння

Кваліфікований архітектор повинен вміти:

 • розробляти архітектурно-дизайнерські й містобудівні проєкти згідно з функціональними, естетичними, конструктивно-технічних, економічних та інших вимог, нормативам і законодавству;
 • виконувати всі види архітектурно-будівельних креслень;
 • використовувати комп'ютерне моделювання для проєктування і презентації проєктів;
 • володіти різними видами архітектурної графіки.

 

 

 

 

 

Важливі професійні якості

Для успішної діяльності в якості архітектора необхідна наявність наступних професійно-важливих якостей:

 • розвинені логічні здібності;
 • розвинене просторово-образне мислення;
 • здатність до концентрації уваги;
 • схильність до роботи з інформацією;
 • розвинені математичні та конструкторські здібності;
 • схильність до роботи з технікою;
 • схильність до творчої роботи;
 • фізична витривалість;
 • розвинений художній смак;
 • емоційна стійкість.

 

Перспективи кар'єрного росту

Спеціалізація і освоєння суміжних областей

Організація власної справи, управлінська кар'єра. В даному випадку людина може почати керувати групою архітекторів, вести проекти по розробці, очолити компанію, архітектурне бюро і т.п. У разі даного напрямку кар'єрного росту рекомендується розвивати підприємницькі вміння, освоювати такі професії, як: підприємець, менеджер проекту.

Наукова кар'єра. Архітектор може займатися науковою діяльністю в даній області.

 

Потрібність

Професія архітектора стабільно затребувана на ринку праці, в останні роки вона користується особливо високим попитом. Сучасний будівельний ринок потребує свіжих ідей, сучасний підхід, грамотному виконанні проектів будівель.

Переваги професії: висока заробітна плата; гордість за якісно побудовані об'єкти.

Зав. каф. АБіС ДАС                доц. канд.арх. Попова О.А.

Ми у соцмережах

instagram facebook youtobe Wiki

 

Головні сторінки

головний сайт універу

головний сайт факультету

саЙТ ОАП

МБ

 

 

Інформаційна панель 

Експертна група

Анкетування

1.6.ДБН

партнери

1.7.Реквезити

Додаткова освіта

основні ресурси

На сайті 69 гостей та 0 користувачів