ВИЇЗНИЙ ПРАКТИКУМ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ

 В БОЛГАРІЮ, м. ВАРНА


 

1

    З 22.06-02.07.2019 р. студенти та викладачі факультетів архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва та будівельний здійснили сумісну подорож до Болгарії (м. Варна) з метою проходження практикуму на тему: «Матеріали і технології в будівництві та архітектурі» у Варненському університеті  «Черноризец Храбьр».     

    Під час подорожі студенти та викладачі мали змогу ознайомитись із матеріально-технічною базою університету, відвідати лекції та майстер-класи  провідних педагогів архітектурного факультету, побачити виставку дипломних та курсових проектів студентів-архітекторів та будівельних спеціальностей, а також пройти відповідні тренінги за темою практикуму із отриманням сертифікату Європейського зразка.

2

3

4

     Символічним було те, що під час огляду різноманітних виставкових локацій в Варненському університеті студенти мали змогу побачити свої конкурсні роботи, які перемогли восени у щорічному креативному конкурсі «Varna Spaghetti Engineering».

     Цікаві та пізнавальні лекції від провідних фахівців університету (Assoc. Prof. Eng. Rositsa Petkova-Slipets, PhD ( Head of Architecture Faculty), Assoc. Prof. Milena Kichekova, PhD Dipl. Eng. (Head of  Department of Construction Engineering), Arch. Plamen Petrov, PhD) були прочитані для студентів про сучасні тенденції будівництва в Болгарії та світовий досвід використання різноманітних домішок типу полімерів (полімерні оптичні волокна) при виготовлені надстійких та декоративних бетонів, використання вантових конструкцій при будівництві унікальних інженерних споруд.

      Дуже цінним був обмін знаннями між студентами 2-го курсу ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та Варненського університету «Чорноризец Храбьр», під час якого студенти виконували різноманітні завдання допомагаючи один одному та вирішуючи їх разом.

5 

У вільний час від навчання були проведені екскурсії основними місцевими архітектурними пам’ятками міста, такими як сакральні споруди, поклади римських терм, кам’янистий ліс, пішохідні вулиці з колоритною архітектурою міста та інші.    

6

7

8


ПЕРЕМОГА В МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ

«VARNA SPAGHETTI ENGINEERING 2018»


 1

     Студенти-архітектори 2-го курсу кафедри основ архітектурного проектування факультету АДОМ ХНУМГ ім. О.М. Бекетова під керівництвом робочої групи (Мамонов К.А. – декан будівельного факультету, голова робочої групи; Рищенко Т.Д. – декан факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва; Радзинська Ю.Б. – старший викладач кафедри земельного адміністрування та ГІС; Вотінов М.А. – зав. каф., доц. каф. ОАП; Смірнова О.В – доцент кафедри АБіСтаДАС; Калмиков О.О. – доцент кафедри будівельних конструкцій; Гаруст А. Ю. – старший інспектор деканату по роботі з іноземними студентами) прийняли участь в Міжнародному VI конкурсі «Varna Spaghetti Engineering 2018», який проходив 16-18 листопада 2018 року в Болгарії, місто Варна, Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър».

     Міжнародний конкурс «Varna Spaghetti Engineering» – найбільш успішний формат архітектурного конкурсу на прояв нестандартного мислення і уяви молодих фахівців, що мають професійну підготовку в області «Архітектура, будівництво та геодезія».

2

Сутність конкурсу полягала в тому, щоб за відведений час (180 хвилин) з підручних регламентованих матеріалів, основними з яких були Spaghetti (до 800 г), клейовий термопістолет, клейові силіконові палички, поліпропіленові муфти та мотузка створити макет мосту відповідно до умов конкурсу, в якому основний акцент відведений на його атрактивність (привабливість).

3

     Другий етап конкурсу полягав у презентації зробленого макет-проекту перед широкою публікою, а також в подальшій перевірці його на міцність, зануривши на проїждже полотно мосту 18 гир по 500 г, що в цілому дорівнювало 9 кг.

      В якості організатора і ведучого цього виняткового по його інноваційному духу конкурсу Департамент будівництва будівель і споруд Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» зумів об'єднати зусилля учнів та студентів для створення унікальної інженерної споруди – моста із Spaghetti.

     Конкурс був відкритий президентом Варненски Свободен Университет «Черноризец Храбър» – проф. д. ик. н. Анна Недялкова, яка побажала успіхів конкурсантам та висловила підтримку з боку керівництва університету в пошуку нових форм і професійного вкладу молодих фахівців.

   Мости, побудовані учасниками, оцінювалися авторитетним журі. Основними критеріями оцінки мостів були атрактивність і стійкість.
      Учасниками міжнародного конкурсу були 24 команди студентів із ВНЗ та коледжів архітектури, будівництва та геодезії з міст Софія, Варна, Бургас, Шумен, Кирджалі та Пазарджик (Болгарія) і 4 команди студентів, що представляли ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (м. Харків, Україна).

4     5

     

   

 

 

 

 

  

      

Від ХНУМГ ім. О.М. Бекетова були представлені наступні чотири команди: – команда «А»: студентки групи А-2017-3 Москаленко Діана та Петрова Наталія.

6

– команда «Bridge monsters»: студенти групи А-2017-1 Колованов Павло, Мякотіна Єлизавета та Клещевич Валерія.

 

– команда «Несломленні»: студенти групи А-2017-2 Зінченко Антон, Гатіна Ганна та Горячева Ганна.

 

– команда «Альфа»: студентка групи А-2017-1 Балабасьова Валентина та студенти групи А-2017-3 Прудка Ельвіра та Горбатих Данило.

 
     Перше місце в конкурсі студентських проектів виграла команда «Bridge monsters» з ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (м. Харків, Україна). Команді вдалося побудувати найбільш атрактивний міст із спагеті, який завдяки оригінальності свого архітектурно-дизайнерського рішення був обраний тайним голосуванням усіма членами журі та присутніми. 

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

               

 Також макети мостів студентів нашого університету були додатково відзначені в різних номінаціях.


– Спеціальні спонсорські відзнаки та подарунки від Media Group Black Sea and Construction Chemistry Bulgaria за кращу пластичну ідею та реалізм отримав макет мосту команди «Несломленніе»;

 грамота Альфа min

Грамота Команда А min

1 место

2 место Аня optimized

2 место Аня Г optimized

2 место Антон

Грамота


Ми у соцмережах

instagram facebook youtobe Wiki

 

Головні сторінки

головний сайт універу

головний сайт факультету

саЙТ ОАП

МБ

 

 

Інформаційна панель 

Експертна група

Анкетування

1.6.ДБН

партнери

1.7.Реквезити

Додаткова освіта

основні ресурси

На сайті 125 гостей та 0 користувачів